Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy krótki opis zabaw i konkursów weselnych, które mieliśmy okazję poprowadzić. Proszę zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż sam opis nie odda Państwu charakteru i klimatu, jaki wprowadza osoba prowadząca. Wszystkie konkursy prowadzimy w sposób kulturalny i komfortowy zarówno dla gości jak i Pary Młodej. Zachęcamy do zapoznania się z treścią i w celu wyboru dla siebie najlepszej opcji.Figury weselne

Do konkursu zapraszamy minimum 5 par, każda para tańcząc jest jednym ciałem. Zadanie polega tym,  że w momencie gdy muzyka przestanie grać wodzirej wypowiada części ciała, które mogą dotykać podłogi, np. 4 ręce, 4 nogi. Para, która nie wykona zadania poprawnie odpada z konkursu. Wszystkie figury są wykonalne.

 

Przebijanie balonów

Do konkursu zapraszamy 5 par,  zadanie jest na czas. Każda para wykonuje zadnie indywidualnie, które polega na przebiciu 3 balonów w trzech różnych figurach (od przodu, od tyłu i na krześle).  Wygrywa para, która ma najkrótszy czas.

 

Marynarki

Do konkursu zapraszamy minimum 5 par, pary tańczą na sali weselnej. W momencie gdy muzyka przestanie grać Pani zdejmuje z Pana marynarkę i zakłada ją na siebie jednocześnie podnosi dwie ręce w górę. Odpada ta para, która wykona zadanie jako ostatnia. Zabawa jest powtarzana do momentu gdy zostanie jedna zwycięzka Para.

 

Majtki

Do konkursu zapraszamy 4 Panów, którzy w pierwszej kolejności muszą dobrać partnera (kompana).  Jeden z Panów zakłada na siebie majtki. Zadanie polega na tym, że podczas wspólnego tańca gdy muzyka przestanie grać należy ściągnąć majtki i założyć partnerowi. Oczywiście majtki zakładane są na spodnie. Z konkursu odpada ta para, która wykona zadanie jako ostatnia.

 

Jezioro łabędzie

Do konkursu zapraszamy 5 Panów, którzy ubierają na zapleczu sukienki baletowe. Goście na Sali weselnej są zaangażowani jako jury.  Uczestnicy konkursu muszą zaprezentować taniec „jezioro łabędzie” jak najlepiej potrafią. Na końcu utworu każdy z Panów jest oceniany oklaskami gości.  Pan, który zdobędzie najwięcej oklasków według uznania gości wygrywa.

 

Krzesełka i fanty

Do konkursu zapraszamy 5 Pań. Panie tańczą wokół wcześniej przygotowanych 4 krzeseł. W momencie gdy muzyka przestanie grać każda z Pań musi przynieść fanta wskazanego przez wodzireja i jak najszybciej usiąść na krzesło. Tej Pani, dla której zabranie krzesła odpada z konkursu.

 

Jaka to melodia

Do konkursu zapraszamy 3 osoby z rodziny Pana Młodego i 3 osoby z rodziny Panny Młodej. Każdy z uczestników otrzyma kolejno słuchawki na uszy, w których będzie grała muzyka. Zadaniem dla osoby, która ma słuchawki na uszach jest zanucenie piosenki, którą słyszy używając słów „la la la”. Goście weselni musza odgadnąć Jaka to melodia? Jeżeli utwór się zgadza zostaje przyznany punkt. Wygrywa drużyna, która zdobędzie większą ilość punktów.

 

Dyscypliny sportowe w tańcu

Do konkursu zapraszamy minimum 5 par, każda z par wykonuje zadnie indywidualnie. Para wybiera  z listy numer od 1 do 10 pod którym kryje się dyscyplina sportowa. Następnie tańcząc musi ją zaprezentować a goście odgadują o jaką to dyscyplinę sportową chodzi. Wygrywa ta para, która zbierze najwięcej oklasków od gości.

 

Poznaj męża po odgłosie

Do konkursu zapraszamy 6 Panów w tym Pana Młodego. Panowie ustawiają się za Panną Młodą, która siedzi na krześle. Każdy z nich wybiera numer od 1 do 10 pod którym kryje się jakieś zwierze. Ich zadanie polega na naśladowaniu odgłosów zwierzęcia, którego wybrali. Zadaniem dla Panny Młodej jest odgadnąć, który z Panów to jej mąż

 

Test zgodności

Para Młoda siada plecami do siebie. Pan Młody dostaje tabliczkę z tekstem „JA”, „ONA”, Panna Młoda „JA”, ON”. Państwo Młodzi odpowiadają na pytania, które zadaje wodzirej przez podniesienie tabliczki w kierunku gości.

 

Wycieczka do ZOO

Do konkursu zapraszamy 14 osób, które w siadają w dwóch rzędach (po 7 osób). Każda z osób dostaje role w, którą musi się wcielić czyli Mama, Tata, Jacek, Witek, Zosia, Azor, Słoń. Wodzirej czyta historię rodziny, która wybrała się na wycieczkę do Zoo. W momencie gdy zostanie wymienione imię lub status w rodzinie ta osoby muszą wstać i obiec cały rząd a następnie usiąść na swoim miejscu.

 

Sztafeta

Do konkursu zapraszamy 4 osoby ze strony Panny Młodej i 4 osoby ze strony Pana Młodego. Każda drużyna siada w rzędzie plecami do siebie. Każdy uczestnik drużyny mam za zadanie kolejno: zjeść kawałek ciasta, zjeść banana, napompować balon i wypić małe piwo. Konkurs jest na zasadzie sztafety czyli uczestnik wykonuje swoje zadanie w momencie gdy ukończone jest poprzednie. Na 3 2 1 start ruszają jednocześnie dwie sztafety. Wygrywa drużyna która wykona zadanie jako pierwsza.

 

Taniec pokoleniowy

Do konkursu zapraszamy 5 par w wieku 50+ oraz 5 par młodzieży. Zadaniem dla drużyny seniorów jest zatańczyć do muzyki nowoczesnej, natomiast młodzież tańczy do muzyki lat 50 tych 60 tych 70 tych 80 tych.  Wygrywa ta drużyna, która w ocenie gości zbierze najwięcej oklasków.

 

Układy taneczne i inne atrakcje:


- belgijka,

- swing w uliczce,

- zapoznanie rodzin,

- pociąg z przystankami w różnych krajach,

- biesiada przy stołach,

- kaczuchy,

- krasnoludki,

- dedykacja dla Pana Młodego (Rudy się żeni) i dedykacja dla Panny Młodej (Piękna Młoda).